27 Ocak 2021 Çarşamba   

EFSANE CUMA DENETİMİ!

 EFSANE CUMA DENETİMİ!
 

İstanbul'da firmaların indirim yaptıklarını öne sürdükleri ve “Efsane Cuma” adını verdiği kampanya nedeniyle sabahın erken saatlerinden itibaren alışveriş merkezlerine akın eden vatandaşlar sosyal mesafeyi unuttu. Koronavirüs önlemlerini unutan vatandaşların sosyal mesafeyi dikkate almadan sırada durdukları görüldü.
Bayrampaşa'da bir AVM önünde oluşan kuyrukta zaman zaman sosyal mesafenin hiçe sayıldığı kameralara yansırken, Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü ve Bayrampaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda vatandaşları uyardı ve denetimler gerçekleştirdi.
Bayrampaşa'da bulunan bir AVM'de de sözde "Efsane Cuma" indirimi nedeniyle yoğunluk yaşandı. Alışveriş merkezi girişinde ve bazı mağaza önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Alışveriş için gelen müşterilerin girişte ateşleri ölçüldü, sosyal mesafe konusunda sık sık görevliler ve polis ve zabıta ekipleri tarafından uyarıldı. AVM içerisinde de denetim yapan polis ve zabıta ekipleri hem mağaza önünde kuyrukta bekleyenleri hem de içeride alışveriş yapan müşterileri denetledi. Sosyal mesafe, maske ve hijyen konularında tedbirlere uymayan mağaza çalışanları ile müşteriler polis ekiplerince uyarıldı. AVM'ye alışverişe gelen bir çok müşteri diğer günlere göre belirli mağazaların önünde yoğunluk olduğunu söylediler.

 

Tarih: 27 Kasım 2020 Cuma    Hit: 5180

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol